15 лютого – Стрітення. Історія, прикмети.
П’ятнадцятого лютого - свято Стрітення, в народі“Стрічання“, “Громиця”, “Зимобор”, яке відзначають через 40 днiв пiсля Рiздва Христового.
На Стрітення, за народними уявленнями, зима іде туди, де було літо, а літо – де була зима. Дорогою вони зустрічаються і говорять між собою:
- Боже, поможи тобі, зимо! – каже літо.
- Дай, Боже, здоров’я! – відповідає зима.
- Бач, зимо, – дорікає літо, – що я наробило і напрацювало, ти поїла і попила!
...
Читати далі »
|
Зима йде — свята за собою веде. І скільки ж їх узимку! Все це пов’язане з давнім українським народним буттям. Бо взимку і роботи менше, і вечори довші. І кожне свято по-своєму цікаве, красиве, захоплююче...
Та що може зрівнятися з новорічним святом, коли дитина заходить у казку і оживають казкові герої, а ти і сам один із них! Та що вже казати дітям, коли в дорослих це свято викликає щиру усмішку та радість. І не має значення, скільки тобі років, а як привітається до тебе чарівний Дід Мороз, то в найлютіший холод на душі потепліє!
Це, можливо, і є те найяскравіше свято дитинства — з ялинкою, іграшками, веселими перетвореннями, Дідом Морозом, Снігуркою, танцями, піснями і подарунками! Це свято дитинства, а для кожної вікової групи школярів воно інше, щоб було всім цікаво; та й кожного Нового року – свято інше, бо життя не стоїть на місці.
Новорі
...
Читати далі »
|
Ось і настав день коли, нарешті, було проведено свято «Посвята в старшокласники». Звання старшокласника – особливий титул. Не можна назвати справжнього старшокласника безвідповідальним чи, наприклад несумлінним. Справжні старшокласники повинні відповідати всім стандартам сумлінного учня, оскільки вони є наочним прикладом для підростаючого покоління дітей школи. Тож для 9 класу настала мить, коли вони повинні залишити позаду хоча б певну частину дитячих забав і трішки подорослішати.
Першим конкурсом став конкурс «Візитка». В ньому учні мали змогу продемонструвати себе, свої таланти, захоплення. Але щоб ми прийняли їх до свого гурту було недостатньо лише одного конкурсу.
Наступним випробуванням для учнів став конкурс «Чарівна кулька», в якому хлопці мали змогу продемонструвати свою наполегливість. Суть конкурсу полягала в том
...
Читати далі »
|
У Миколаєві в день 23-ї річниці Всеукраїнського референдуму про підтвердження "Акта про державну незалежність України" 1 грудня в міському Будинку вчителя відбувся 18-й конкурс української патріотичної пісні "Червона калина".
Він став рекордним, як за тривалістю так і за кількістю учасників та виконаних творів. Організаторами конкурсу виступили фонд "Дітям України", обласне управління освіти, управління у справах сім'ї, дітей та молоді міськвиконкому, Народний Рух України, міський колектив Будинку вчителя.
В конкурсі взяли участь більш, як чотириста виконавців. Вони виконали більше 130 патріотичних пісень за 9 годин з 10 до 19 години. 18-й конкурс "Червоної калини" став найдовшим патріотичним переспівом в країні.
Відкрив конкурс, голова, народний
...
Читати далі »
|
Подяку велику складаю тобі,
Що ти не лишив Україну.
За синє небо спасибі тобі
За те, що я маю надію.
Ніщо так не об’єднує людей, як біда. Сьогодні ж вона на всіх одна — війна, хоч як би ми її не називали. Хтось бере у руки зброю і йде захищати рідну землю, а хтось допомагає фізично, фінансово чи морально. В прагненні підтримати наших відважних вояків єднаються і дорослі, і діти.
Кожний шкільний день у Калинівській школі розпочинається із спільної молитви за Україну, за мир, за воїнів, які захищають нашу незалежність і волю. Учнями школи було зібрано гуманітарну допомогу, зроблено обереги, намальовано безліч м
...
Читати далі »
| |