Вітаємо Вас на сторінці музею
"Історії села Калинівка та історії школи"
Наш музей є осередком освіти та виховання. Над створенням музею працювали учні та батьки під керівництвом педагогів школи у 1997 – 1998 навчальному році.
Його відкриття було присвячене 20 річниці від дня народження школи. Загальна площа музею - 50 кв.м . На базі музею функціонує світлиця та куточок Бойової слави. При музеї є постійно діюча виставка гуртка „ Рукодільниця”.
Музей вміщує цікаві експонати , які розповідають про історію створення села Калинівка, народження та життя Калинівського ЗЗСО І – ІІІ ступенів.
Під час відкриття музейні фонди налічували 146 експонатів, розміщених у 14 розділа. Зараз музейні фонди налічують 512 експонатів у 24 розділах: від народження школи до сучасності.
Мета діяльності музею полягає у залученні молодого покоління до вивчення та збереження історико – культурної спадщини школи, у формуванні освіченої творчої особистості та сприянні відродженню і розбудові національної системи освіти як найважливішої ланки виховання свідомих громадян Української держави.
Головними завданнями музею є:
- сприяння удосконалення навчально – виховного процесу школи;
- розвиток творчих інтересів учнів до пошукової, краєзнавчої, науково – дослідницької, художньо – естетичної та природоохоронної роботи,
- допомога педагогічному колективу у впровадженні нових нетрадиційних форм роботи за інтересами,
- проведення культурно – освітньої роботи серед учнівської молоді.
У 2016 році музею присвоєно звання «зразковий музей»
Роботу музею спрямовано за такими напрямками діяльності:
- вивчення історії школи;
- вивчення історії села;
- пам’ять родоводу;
- історія народних ремесел, звичаї та обряди.
онлайн-екскурсія до "Бабусиної світлиці"
онлайн екскурсія "Історія створення Калинівського закладу освіти"
онлайн- екскурсія " Історія села Калинівка" - І частина
Із знання свого родоводу починається кожна людина, а коріння її закладене в батьківській домівці, в материнській пісні. Кажуть, що без минулого немає майбутнього.
Девізом нашого музею є поетичні рядочки І. Тарасенка:
Вивчаймо, друзі, з юних літ
Обряди, звичаї і мову.
Це –наш чарівний дивосвіт,
Це роду нашого основа.
Експонати, які представлено у шкільному музеї, дозволяють відвідувачам поринути у світ звичаїв і традицій наших предків, уявити і відчути, як жили люди кілька десятків, а то й сотні років тому, чим захоплювалися, які знаряддя праці в них були, як проходило їхнє життя.