Виховання національно-свідомого громадянина нашої держави можливе лише на високих ідеалах і традиціях українського народу. Однією з них є шанобливе ставлення до хліба.
Хліб України – це врожайні неозорі поля пшениці, що купаються в золотому сонячному промінні. Хліб і людина … Хліб і життя… Ці поняття невіддільні, злиті воєдино, бо нема на Землі продукту більш матеріального, поняття більш морального.
Виховувати любов до землі, до хліба, до людей праці, шанобливе ставлення до народних традицій – основна мета Музеїв хліба та куточків економного і бережливого ставлення до хліба в загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів. Один раз на п’ять років представники кращих Музеїв хліба та куточків економного і бережливого ставлення до нього презентують свою роботу на Всеукраїнському фестивалі «Українська паляниця».
Цьогоріч Фестиваль оголошений еколого-натуралістичним центром учнівської молоді відбувся 14 травня в обласному будинку художньої творчості.У ньому взяли участь 10 команд з різних районів Миколаївщини. Єланецький район представляла Калинівська ЗОШ І-ІІІ ступенів. Ми підготували багату виставку хлібних виробів і презентували роботу куточка шанобливого ставлення до хліба. Також ми взяли участь у святі «Символ щастя і достатку – паляниця золота». В ході нашого конкурсного виступу відтворювався давній обряд, пов’язаний із випіканням весільного короваю.
Журі із захопленням спостерігали за нашим давнім, обрядовим дійством та відмітили наш виступ, як один із найфольклорніших. За рішенням журі фестивалю нашій команді присуджено почесне друге місце. Особливо відмітили калинівську експозицію хлібних виробів., майже все, що було представлено на виставці, діти випікали разом з батьками та вчителями власними руками. Асортимент виробів справді вражав і паляниці, і весільні короваї, пиріжки, рогалики, весільні шишки,паски різне солодке печиво, різноманітні композиції із хліба. Крім того, виставка милувала око різнобарв’ям вишитих рушників та висловів про хліб. Частину хлібних експонатів представлених на виставці нам люб’язно допомогла спекти пікарня ПП Гулін В.А., за що ми й висловлюємо щиру подяку Гуліній Ользі Петрівні.
Невичерпну силу емоцій отримали не тільки учасники Фестивалю, але й численні гості і всі причетні до даного заходу, бо кожен з них - дитина своїх батьків, свого народу й хліба.
«Нема кращої квітки, ніж пшеничний колос, нема кращого саду, ніж квітуче пшеничне поле, нема кращого аромату, ніж запах свіжовипеченого хліба» - так говорить народна мудрість. Хліб – це радість, це сила, це краса, це історія нашої держави. Є хліб – буде і мир, і щастя на Землі. |