Калинівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів

Понеділок, 13.05.2024, 05:13

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог файлів | Реєстрація | Вхід

Головна » Файли » Предмети » Математика

Урок геометрії на тему "Розв’язування прямокутних трикутників. Теорема Піфагора."
11.01.2017, 10:27

Урок геометрії

Тема : Розв’язування прямокутних трикутників. Теорема Піфагора.

Мета: Повторити , узагальнити і систематизувати знання учнів про прямокутний трикутник;

  • Про співвідношення в прямокутному трикутнику ;
  • Продовжувати вдосконалювати вміння і навички учнів знаходити невідомі елементи прямокутного трикутника;
  • Розв’язувати прикладні задачі;
  • Розвивати логічне мислення, математичну мову;
  • Виховувати самостійність, відповідальність, інтерес до геометрії.

Девіз уроку: « Не досить мати гарний розум, головне – раціонально його використовувати».

Обладнання: Портрет Піфагора, план , таблиця – завдання, картки для індивідуальної роботи.

Хід уроку.

І Організаційний етап.

Доброго дня! Сьогодні ми проводимо підсумковий урок по темі « Розв’язування прямокутних трикутників. Теорема Піфагора» .

На уроці ми повинні повторити , узагальнити , систематизувати знання про прямокутний трикутник, про співвідношення в прямокутному трикутнику, як знаходити невідомі елементи , та як розв’язувати прикладні задачі.

До нас на урок завітали учні 9 і 11 класів .Вони прийшли щоб повторити матеріал , адже їм здавати ДПА і ЗНО і щоб подивитися які ви уважні , кмітливі , розумні.

Сподіваюсь , що ви будете чудовими учнями і демонструєте свої знання і вміння. Налаштуйтеся на робочу атмосферу , ми сьогодні працюємо під девізом « не досить мати гарний розум, головне – раціонально його використовувати.»

ІІ Основна частина.

А урок у нас проходитиме у вигляді міні – конференц за таким планом;

1.Теоретичний матеріал.

2. Історична довідка.

3.Взаємозв’язок між сторонами і кутами в прямокутному трикутнику.

4.Розв’язування прикладних задач.

( Учні 8 класу виступатимуть за таким планом ви повинні слухати , і задачі які вам будуть пропонувати розв’язувати на листочках , в кінці уроку листочки здасте і оцінки одержите).

( Виступи учнів по плану).

ІІІ Виконання завдань на закріплення вмінь і навичок.

1.Дано таблицю , у якій а, в – катети , с – гіпотенуза.

 Заповніть порожні клітини.

                а

                  в

              с

                6

                  8

             10

                5

                  5

             5

              16

                 12

             20

               15

                 20

             25

 

2.Який трикутник називається єгипетським?.

Чи є серед трикутників , що на таблиці – єгипетський?

3.Задача. Ми  з вами в літаку. Він перебуває на висоті 10 км. На землі ми подолати шлях 24 км. Яку відстань пролетив літак у повітрі з моменту зльоту?.

Розв’язування.

 

 

 

 

 

(Виступи учнів по 3 і 4 питаннях).

 

Задача ( повторити відомості про ромб).

Вправа « Мікрофон»

4. Сторона ромба а =25 см., а одна  з діагоналей – 30 см. Знайти другу діагональ і кути ромба.

Розв’язування.

 

 

 

 

 

 

IV.Робота ( індивідуальне завдання по карточках).

V. Підсумок  уроку. Вправа « Закінчить речення … «

- Согодні на уроці я повторив ….

 -На уроці я навчився …

- Самими активними на уроці були …

VІ.  Домашнє завдання: повторити теоретичний матеріал. Дорозв’язати задачі

Дякую за співпрацю!

 

 

 

 

Категорія: Математика | Додав: Olga
Переглядів: 1313 | Завантажень: 0 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 1.2/15
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Меню сайту

Пошук

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0